Druhy chlóru

19286607

Mnozí majitelé bazén mít vztah lásky a nenávisti s chlorem; oni milují, protože udržuje jejich bazénu bez nebezpečných bakterií, ale nesnáším, protože dráždivých nežádoucích účinků, které to může způsobit. Klíčem k udržení čisté bazén a šťastný plavci je udržování správné chemii vody a vědět, jaký typ chloru pracuje pro vás nejlepší: kapalné, zrnitý nebo tablet.V létě či v zimě můžete relaxovat a koupat se ve venkovních vířivkách amerického výrobce Softub.

Jak to funguje?
Aby chlóru, aby se vaše vodu čistou a minimalizace nepříjemností, jako je podráždění pokožky a silný zápach, je třeba důsledně být mezi 1,0-2,0 ppm. I když existují různé formy chloru v bazénech, všechny pracují podobně, protože stejná chemická reakce je produkován. Když se voda a chlor jsou smíchány, dva z nových sloučenin vytvořených jsou chlorná a chlorovodíkové kyseliny. Kyselina chlorná produkoval je to, co je zodpovědný za zabití jakékoliv řas a dalších mikroorganismů ve vodě.

Chlor kapalný
Tato forma je snadno ovladatelný a je pro jednoduchou údržbu, protože vše, co potřebujete udělat, je nalít ho do vody, zatímco filtr v bazénu běží. Jedna věc je být opatrný se ujistěte se, že chlór jde přímo do vody, aniž se dotknete částí vašeho bazénu, jak je chemický může korodovat kov. Způsob, jak se tomu vyhnout, je pomocí mechanického chlorátor pro dávkování. Sluneční světlo pomáhá chloru rozpouštět a protože tento typ je v kapalné formě, se rychle rozpustí a do vody.

Granulovaný chlór
K dispozici jsou dva typy granulovaného chloru. První z nich, Di-chlor, má kyanurové kyseliny, která činí tento chlór trvat déle, než jakékoliv jiné un-stabilizovaný granulovaných typů. Druhý, hypo-chlority, má vyšší pH a kyselost úroveň, což znamená, majitelé bazénu musí sledovat svůj bazén po přidání této chlóru. Granular chlor je účinná, protože se rozpouští velmi rychle, ale to je také drahý voda chemická varianta.

Chlór Tablety
Tato forma chloru se smíchá s kyselinou kyanurovou a je zhutněna do malé tablety. Tato možnost je velmi populární mezi vlastníky bazén. Tyto tablety pracují tím, že je umístí do plováků vaše voda a pomalu rozpouštějí čistit a chránit vodu v bazénu na delší časové období. Vytvořte si vlastní návrh vestavěné skříně během pár minut. Existuje několik věcí, jak být opatrný s tímto typem chloru. Nejprve se ujistěte, že vaše voda je vyvážený před přidáním tablety. To je důležité proto, že tablety mají nižší hodnotu pH, tak nevyvážený chemii vody jako doplněk k chloru může způsobit váš bazén, aby se stal oblačno. Také nikdy dát tyto tablety přímo do bazénové vodě nebo ve skimmeru poli, protože mohou korodovat a způsobit škodu.

Při manipulaci chloru, je důležité postupovat opatrně. Vždy používejte rukavice, aby se zabránilo přímému kontaktu s pokožkou a mít jistotu, aby to pryč od očí. Každý z těchto typů chloru práce, aby se vaše bazénu čisté.

Příspěvek byl publikován v rubrice Údržba bazénu se štítky , a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.